headerphoto
Home

Jak wygląda obsługa logistyczna e-sklepu?

W dzisiejszych czasach handel w sieci przeżywa swój rozkwit.

Praktycznie wszystko o czym tylko pomyślimy, można kupić w lnternecie. To między innymi dlatego coraz więcej ludzi postanawia otworzyć swoją stronę internetową, przez którą sprzedawać będą różne rzeczy. Zanim jednak zdecydujemy się rozpocząć tego typu działalność, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Jedną z nich jest obsługa logistyczna sklepu internetowego. To nie lada wyzwanie dla każdej z firm.

Z pewnością konfekcjonowanie towarów i pakowanie produktów w zestawy do wysyłki to bardzo pracochłonne zajęcie, zwłaszcza jeśli jest to okres świąteczny. Nie zawsze jednak obsługa logistyczna sklepu internetowego jest nam potrzebna od momentu założenia działalności. Jeśli zatrudniamy osobę do pracy w naszym zespole na początku to ona może się zająć takimi sprawami jakimi jest konfekcjonowanie towarów. Oczywiście, z biegiem czasu na pewno nasz sklep stanie się bardziej popularny. Być może zdecydujemy się pozycjonować naszą stronę, dzięki czemu zyskamy naprawdę dużo zamówień. Wówczas pakowanie produktów w zestawy do wysyłki będzie zajmowało na tyle dużo czasu, że warto zlecić to firmie, która zajmuje się różnymi działaniami jakim jest na przykład konfekcjonowanie towarów. Wtedy należy zdecydować się na pomoc z firmy zewnętrznej, jaką będzie obsługa logistyczna sklepu internetowego.

Często możemy liczyć na to, że obsługa logistyczna sklepu internetowego obejmie nie tylko konfekcjonowanie towarów i pakowanie produktów w zestawy do wysyłki, ale również magazynowanie naszych produktów. Wówczas możemy mieć pewność, że produkty dotrą na czas. Jeśli magazyn firmy logistycznej będzie miał nasze produkty u siebie wówczas proces jakim jest pakowanie produktów w zestawy do wysyłki potrwa znacznie krócej, niż jeśli musielibyśmy wysłać nasze produkty osobno do takiej firmy.

Opracowanie przygotował Kamil Radomski z firmy transportowej Raben - lidera usług transportowych i logistycznych na polskim rynku.

Zobacz to na zdjęciach:

logistyka

przewozy

spedycja

zakupy

e-handel


Masz coś do powiedzenia w tym temacie? Dodaj swoją wypowiedź.